Nuo ko pradėti, jei domina auto nuoma

Lietuvoje vis daugiau žmonių imasi savo verslo. Samdoma rinka po truputį tampa ne tokia populiari. Kartais, pamačius, kad kažkam puikiai sekasi vienoje ar kitoje srityje, taip pat užklumpa noras tai išbandyti. Pastaruoju metu rinkoje išpopuliarėjusi auto nuoma taip pat kasdien sulaukia naujų rinkos dalyvių. Gal ir jūs susidomėjote automobilio verslu?

Norint pradėti tokį verslą, pirmiausiai reikės susikurti reikalingą bet kokiam verslui verslo planą. Tai labai konkretus ir aiškus Jūsų planas, kuriame ne tik pelnas ir pinigai, bet ir viskas, ko prireiks idėjai įgyvendinti. Žinoma, greičiausiai pamanysite, kad to Jums nereikia, mat automobiliai yra visiems puikiai suprantama sritis, o nuoma – ne kasdienė paslauga. Tad kaip ir viskas aišku. Tačiau būtent dėl tokio mąstymo daugelis pradininkų versle neišbūna nė pirmųjų metų.

Verslo planas skirtas sistemiškai apmąstyti ir suplanuoti savo idėją. Kurdami jį ne tik pasiruošite tinkamai verslo pradžiai, bet ir pasisemsite žinių apie savo konkurentus ir galimas laukiamas grėsmes. Dažniausiai verslo plane turėtų būti šie punktai:

  • įmonės veiklos aprašas,
  • įmonės dydis ir charakteristika,
  • planuojami darbuotojai ir jų pareigybės,
  • planuojami tiekėjai,
  • tikslinė klientų auditorija,
  • esamos rinkos analizė,
  • kapitalo, investicijų, pelno ir išlaidų skaičiavimai,
  • esamų konkurentų išskyrimas,
  • verslo srities galimybių ir grėsmių analizė.

Turbūt vien perskaičius šiuos punktus tapo gerokai aiškiau, ką reikia žinoti, prieš kuriant savo įmonę. Tad pasiruošus tokį išsamų verslo planą, net ir atrodytų savaime suprantamas verslas, susijęs su auto nuoma bet kuriame mieste, tikrai taps lengviau įgyvendinama idėja.

Kitas svarbus žingsnis, kurį turite atlikti, norėdami nuomoti automobilius, iš anksto pasidomėti automobilių rinkos kainomis ir galimomis perspektyvomis. Ne labai protinga manyti, jog auto nuoma gali užsiimti bet kas. Tam reikia tinkamų tiekėjų ir gerų kainų. Jei tuo pasirūpinsite, galite pereiti prie kito – oficialiausio ir svarbiausio verslo žingsnio – įmonės steigimo.

Įmonės steigimas Lietuvoje nėra labai paprasta procedūra, net jei taip ir gali pasirodyti. Čia daug reikalavimų, dokumentų pildymo ir kitų kriterijų. Todėl dažniausiai žmonės įmonės steigimo popierius patiki profesionalams šios srities specialistams. Viską sutvarkius lieka išsirinkti įmonės veiklos vykdymui skirtas patalpas, įsirengti jas ir pradėti verslo reklamą.

Leave a Comment