Kaip gaminamos lipnios etiketės

Šiandien norime supažindinti su nedaug žinoma, bet labai svarbia spaudos technologija – lipniomis etiketėmis ir jų spauda. Manote, kad daugiausiai spausdinama laikraščių ir žurnalų? Klystate. Jei paimtume, kiek popieriaus sunaudojama laikraščiams ir kiek etiketėms, iš karto taptų aišku, kad laikraščiams reikia labai nedaug popieriaus ir technologinių pajėgumų. Kur kas daugiau reikia milijonams etikečių spausdinimui.

Lipnios etiketės – tai tas spaudinys, kuris yra beveik nematomas, bet labai reikalingas. Jis yra ant kiekvieno jogurto indelio, alaus butelio, saldainių dėžutės ir t.t. Jau nekalbant apie papildomus lipdukus, kuriuose nurodoma kaina, atkreipiamas dėmesys į vykstančią akciją ir pateikiama sudėtis. Visa tai yra užklijuota naudojant specialias technologijas, kurias trumpai norėtume pristatyti.

Lipnios etiketės spausdinamos dažniausiai ant įvairios tekstūros popieriaus. Populiariausias – blizgus popierius, tačiau spausdinama ir ant matinio, terminio, itin ryškaus FLUOR popieriaus. Taip pat spausdinamos ant baltos spalvos ir permatomų plėvelių. Lipnios etiketės spausdinamos ir ant metalizuoto (folijuoto) popieriaus, dažniausiai aukso arba sidabro spalvos. Dydžiai – patys įvairiausi. Mažiausios etiketės yra vos centimetro pločio. Ant tokių dažniausiai rašoma pasikeitusi kaina, o lipdukai klijuojami rankomis ant tam tikrų prekių. Kai kur teko matyti tiesiog ranka užrašytas kainas ant tuščių etikečių. Tai buvo itin aktualu pereinamuoju laikotarpiu nuo lito prie euro.

Išskirti reikėtų ir klijus, kuriais klijuojamos etiketės pramoniniu būdu. Lipnios etiketės yra klijuojamos universaliais klijais, tačiau kai kurios pakuotės reikalauja netradicinių sprendimų, tad panaudojami specialūs klijai. Pavyzdžiui, naudojami specialūs klijai, skirti šaldytai produkcijai, kurie nebijo drėgmės ir žemos temperatūros. Stiprūs klijai yra naudojami tada, kai klijuojama ant drėgnų arba nelygių paviršių. Super stiprūs klijai naudojami grublėtiems paviršiams, pavyzdžiui, etiketėms ant padangų, plieninio tinklo, akmens imitacijų ir t.t. Super stipriems klijams yra ir antipodas – klijai, kurie lengvai nuimami, taip pat lengvai nuplaunami vandeniu. Tokie paprastai naudojami ant stiklinės taros,  kurią superka ir naudoja dar kartą.

Lipnios etiketės yra spausdinamos specialiomis spaudos mašinomis, ploteriuojami – iškertamos simetrinės ir asimetrinės formos etiketės. Maža to, jie suvyniojami į tam tikrų standartų ritinius, kad juos būtų galima įdėti į specialias klijavimo mašinas. Rankomis milijono etikečių juk neužklijuosi. Tai itin sudėtingas procesas, reikalaujantis ir technologijų, ir neordinarių sprendimų.

Kokie yra neteisėti kreditorių reikalavimai?

Ne paslaptis – paskolų rinkoje pasitaiko ne viena situacija, kai kredito gavėjas tampa nebepajėgus vykdyti savo įsipareigojimų. Tokiu atveju paskolų teikėjai imasi teisėtų priemonių, kad skola būtų gražinama pagal visas nustatytas sąlygas, tačiau ar visada visi reikalavimai yra teisiškai leistini? Kiekvienas prasiskolinęs asmuo, turi pasidomėti kokių priemonių gali imtis kredito teikėjai, o svarbiausia žinoti ko iš jų gali būti reikalaujama pagal šalyje galiojančius teisės aktus.

Kaip jau žinote – kreditorių veikla yra prižiūrima tam tikrų tarnybų, tačiau tai nepaneigia fakto, jog vis tiek pasitaiko itin nemalonių situacijų, kurių metu kreditoriaus reikalavimai prasilenkia su elementaria logika bei įstatymais. Vienas svarbiausių aspektų yra tas, jog palūkanos yra konkrečios ir nekeičiamos, jeigu kalbame apie vartojimo kreditą. Šiuo metu vartojimo kredito kaina turi būti nedidesnė nei 200 procentų per metus. Tai reiškia, jog ši riba galioja visiems paskolų teikėjams ir visai nesvarbu kokį teisinį statusą jie turi – ši riba galioja visiems be jokių išimčių. Paskolos teikėjas negali reikalaut mokėti didesnių palūkanų, o ir apskritai kiekvienoje greitųjų kreditų bendrovių svetainėje nematysite viršijančios šios ribos, nes paprasčiausiai iškart būtų sulaukta priežiūros institucijų dėmesio. Jeigu matote, kad paskolos sutartyje yra nurodomos palūkanos, viršijančios leistiną normą, tai nedelsiant kreipkitės į patį kreditorių, jog klaida būtų ištaisyta, jog jeigu vis dėlto pagal jį tai yra normalu – kreipkitės į atitinkamas institucijas.

Neretai paskolų teikėjai imasi itin drastiškų ir svarbiausia – neleistinų priemonių, siekiant atgauti savo pinigus. Viena iš jų – reikalavimas įkeisti turtą. Būtina pabrėžti – vartojimo kreditas yra suteikiamas be jokio turto įkeitimo ir jeigu sutarties sudarymo metu nebuvo tokio reikalavimo, tai ir mokumo galimybėms suprastėjus, jų negali atsirasti. Paprasčiausiai, joks kreditorius negali reikalauti įkeisti kažkokį turtą jeigu vėluojate grąžinti skolą. Toks reikalavimas yra pažeidžiantis vartotojų teises, o ir apskritai žvelgiant iš šalies, šis reikalavimas yra neadekvatus. Būtinai atsisakykite perleisti savo turtą, nes jo niekas negali reikalauti be teismo nuosprendžio.

Delspinigių suma yra apibrėžiama ties 0,05 proc. per dieną. Tai reiškia, jog jeigu jūs vėluojate grąžinti kreditą, tai paskolos teikėjas negali prašyti sumokėti didesnių delspinigių ar kitų netesybų negu ši procentinė išraiška, kuri skaičiuojama pagal suteiktą paskolos sumą. Jeigu pastebėjote, jog kreditorius imasi šių neleistinų veiksmų, tai tikrai nesėdėkite sudėję rankų ir priminkite jo pareigą laikytis mūsų šalyje galiojančių įstatymų.

Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų kai pasiskolinama iš neaiškių paskolų teikėjų tai – reikalavimas gražinti skolą į kito asmens sąskaitą. Jeigu jūs paskolą gavote iš vieno asmens, tai būtinai kredito sumą ir kitus sutartus mokesčius perveskite į tą pačią banko sąskaitą, iš kurios jums buvo pervesta paskolos suma, nes kitu atveju, kredito teikėjas galės įrodyti, jog jūs jam skolos iki šiol negrąžinote.

Nevenkite domėtis aktualia informacija, nes tik tokiu būdu apsisaugosite nuo žalingų finansinių sandorių ar įvairių neteisėtų kreditorių reikalavimų.

Kaip išsirinkti gerą fotografą?

Žinoma, šiais laikais fotoaparatu naudotis moka visi – juk fotografavimo funkciją dabar turi net telefonai. Tačiau kaip ir ne kiekvienas vairuotojas yra profesionalus lenktynininkas, taip ir ne kiekvienas, turintis fotoaparatą (geresnį ar blogesnį – nesvarbu), yra profesionalus fotografas. Ypatingoms progoms ir akimirkoms įamžinti mes samdome žmones, kuriems nuotraukų darymas yra profesija, aistra ir gyvenimo būdas. Tačiau kaip išsirinkti patikimą ir jūsų šventei tinkantį fotografą iš tokios galybės šios profesijos atstovų?

Visų pirma reikėtų žinoti, jog dažniausiai fotografai skirstomi į grupes pagal tai, kokioje sferoje jie specializuojasi. Vieni daro portretus, kiti fotografuoja vestuves, krikštynas ir gimtadienius, dar kiti – gamtą, architektūrą ar peizažus. Rinktis fotografą reikėtų pagal tai, kokiam tikslui ruošiatės jį samdyti. Jei vestuvėms ar krikštynoms, tuomet kažin ar jums tiks šunų parodas fotografuojantis specialistas.

Antra, prieš samdant konkretų fotografą visada reikėtų paprašyti jo pasidalinti ankščiau darytomis nuotraukomis, jei kitaip – darbų „krepšeliu“. Iš jo galėsite spręsti apie specialisto stilių, kokybę, kruopštumą, profesionalumą ir kitus kriterijus. Kartais fotografas gali būti tikrai patyręs, turintis aukštą reputaciją ir reitingą, tačiau tai nereiškia, kad jis jums tiks. Tik pažiūrėję į konkrečius darbus galėsite spręsti, ar jo stilius jums tinka ir patinka, ir ar norėtumėte, kad jūsų nuotraukos būtų tokios pačios.

Trečia, visada pasitikėkite buvusių klientų atsiliepimais, o ne paties specialisto pasakojimais. Fotografų skelbimai kartais gali labai gražiai apibūdinti situaciją, kuri realybėje nėra tokia jau graži. Paprašykite fotografo jo klientų kontaktų ir nepabijokite su jais susisiekti – taip galėsite išgirsti tikrą nuomonę iš pirmų lūpų. Jei fotografas spyriosis ir nenorės dalintis kontaktais, tuomet galite drąsiai manyti, kad jis nenori, jog jūs išgirstumėte, ką apie jį pasakys buvę klientai. Tai jau šį bei tą sako. Tikrai geras fotografas mielai leis jums šnekėtis su žmonėmis, kuriems teikė paslaugas. Juk teigiami atsiliepimai, vis dėlto, yra geriausia fotografų reklama.

Maxima leidinys – ne tik supažindina, bet ir padeda apsipirkti

Galbūt šiais naujųjų technologijų laikais retas žmogus pradeda rytą nuo kavos puodelio ir naujausio laikraščio skaitymu rankose. Kavos gėrimo ritualas tikriausiai niekur ir nedingo, tačiau neabejotina, jog popierinę spaudą pamažu išstumia elektroniniai leidiniai, tad prabudus dažniausiai griebiame išmanųjį telefoną ar planšetinius kompiuterius. Juk žymiai patogiau – nereikia net lipti iš lovos, eiti pasiimti laikraščių. Dabar atsidarius pašto dėžutes dažniausiai randame sąskaitas, reklaminius lankstinukus ir žurnaliukus. Tačiau ir tarp jų galime rasti naudingos informacijos. Viena iš jų – tai Maxima leidinys  su naujausiomis akcijomis, nuolaidomis, žaidimais ir kitais vertingais pasiūlymais.

Išsamus, spalvingas, o svarbiausia – pakankamai daug nukainotų prekių siūlantis Maxima leidinys yra ne tik naudingas pavartyti namuose. Pasiėmus su savimi einant apsipirkti, juo galima naudotis kaip savotišku pirkinių sąrašu. Taip nepamiršite nusipirkti jus labiausiai sužavėjusių nukainotų produktų. Tai patogiau nei susidaryti sąrašą ranka – nereikia nieko rašyti, iliustracijos padeda greičiau surasti prekę parduotuvės lentynoje. Tai ypač aktualu atvykstantiems į prekybos centrą ne itin dažnai, taip siekiant vienu metu užsipirkti didelį kiekį prekių, pvz. savaitei, ir išvengiant dažno važinėjimo. Perkant negendančias prekes su nuolaidomis (pvz. higienos prekes, gėrimus, namų apyvokos daiktus) galima gerokai sutaupyti. Tam specialiai išleidžiami net keli skirtingi leidiniai pagal produktų grupes, pvz. alkoholinių gėrimų išparduotuvės pasiūlymai, akcijos naudojantis lojalumo kortele ar tiesiog naujų kolekcijų pristatomieji leidiniai. Tai puikus pagalbininkas apsiperkant ar tiesiog susipažįstant su naujomis prekėmis.

Maxima leidinys išleidžiamas reguliariai – kiekvieną savaitę, kurios metu galioja naujausios akcijos ir pasiūlymai (nebent anksčiau akcijos pabaigos baigtųsi prekių kiekis). Jį galite rasti visuose prekybos centruose prie įėjimų. Taip pat jį skaityti ir oficialiame prekybos centro puslapyje. Elektroninę versiją galite skaityti dviem skirtingais formatais, pasirinkite kas jums patogiau: ar animuota flash versija, o galbūt pdf formato leidinys, kurį galite parsisiųsti į kompiuterį ir net atsispausdinti. Yra galimybė šį leidinį užsiprenumeruoti – tokiu būdu niekuomet nepraleisite naujausių akcijų, o ir pasieksite šią informaciją greičiau nei kaskart junginėjant prekybos centro tinklalapį.

Spauda ir reklama

Reklama mūsų gyvenime užima itin reikšmingą vietą. Pasižiūrėkite į vaikus. Jie sunkiai mokosi eilėraščių mokykloje, tačiau vos po kelių kartų puikiausiai kartoja reklamose išgirstus tekstus. Reklama veikia mūsų gyvenimą kiekvieną dieną, tad su jos principais reikia susipažinti kiekvienam.

„Reklama Twitteryje“.
– Puiku! Štai gera tema, apie ką galima „tweetinti“….

Spauda – kita sritis, kuri labiau priimtina verslui. Tai visi spaudiniai – vizitinės kortelės, lankstinukai, įvairūs leidiniai, plakatai ir kitokios spaudos technologijos, kurios padeda reklamuoti verslą.

Šiame puslapyje pabandysime pasidalinti tam tikromis žiniomis apie reklamą ir jos ypatumus.

Informacija bus paruošta straipsnių pavidalu, tačiau pabandysime pristatyti visų rūšių reklamą – tiek video, tiek spaudos, tiek interneto. Likite su mumis.