Biuro baldų gamyba ir produkcijos pasirinkimo kriterijai

Darbe praleidžiame didžiąją dienos dalį, todėl vertiname patogumą ir mūsų poreikius atitinkančias darbo sąlygas. Kiekvienas darbdavys, siekdamas generuoti našiausiais darbo rezultatais, turi pasirūpinti darbuotojų komfortu – tik ergonomiška, tinkamai suplanuota ir konkretaus žmogaus ūgį atitinkanti darbo vieta padės siekti užsibrėžtų tikslų. Nepatogūs, judesių ir veiksmų laisvę ribojantys baldai mažina motyvaciją ir trukdo susikaupti. Be to, žmogaus fiziologinių reikalavimų neatitinkantys baldai kelia pavojų sveikatai.

Baldų gamyba yra nuolatos auganti, modernius sprendimus siūlanti ir sparčiai tobulėjanti pramonės sritis, teikianti visus darbuotojų poreikius atitinkančius gaminius. Biuro baldams naudojami novatoriški dizaino sprendimai ir aukštos kokybės medžiagos. Tiesa, didžiausio palankumo sulaukia natūralios medienos gaminiai, atitinkantys svarbiausius biuro interjero standartus.

Biuro baldų gamyba siekia įgyvendinti ergonomikos standartus, t. y. padėti darbuotojams dirbti produktyviai, nejaučiant nuovargio nugaros, rankų ar kojų srityse. Biuro baldų pagrindą sudaro stalai ir kėdės. Svarbiausias minėtųjų gaminių atrankos kriterijus yra jų atitikimas konkretaus darbuotojo ūgiui, todėl finansiškai naudingiausias sprendimas – reguliuojamo aukščio stalai ir kėdės, galintys prisitaikyti prie individualių darbuotojo poreikių. Negalima pamiršti ir spintelių bei lentynėlių svarbos – darbuotojui būtina erdvė daiktams susidėti. Tyrimai įrodė, kad kuo daugiau daiktų laikoma ant darbinio stalo, tuo prastesnius darbo rezultatus generuoja dirbantysis.

Biuro baldai ne tik didina rezultatus, bet ir reprezentuoja įmonę, t. y. kokybiški baldai įrodo, kad įmonė rūpinasi darbuotojais ir vertina kokybę. Baldų gamyba dirba su įvairiomis medžiagomis, apimančiomis natūralią medieną, stiklo ir metalo gaminius. Tiesa, vertinant baldų paklausą, išskiriama medžio ir metalo produkcija, puošianti daugelio Lietuvos įmonių biurus. Tai vienas ekonomiškiausių sprendimų, užtikrinantis estetiškai patrauklų vaizdą ir atitinkantis darbuotojų poreikius.

Planuojant biuro patalpas, svarbų vaidmenį atlieka bendrasis biuro erdvės panaudojimas, t. y. darbdavys rūpinasi ne tik biuro baldų ergonomiškumu, bet ir atskiro darbuotojo asmeninės erdvės poreikiais. Vienas svarbiausių niuansų – darbuotojai negali sėdėti veidu vienas į kitą, kadangi jausis nepatogiai, bus įsitempę, o nuolatinė įtampa taps konflikto priežastimi. Dirbantysis privalo turėti pakankamai erdvės prieš save, dešinėje ir kairėje – kampe sėdintys darbuotojas jausis nelaimingas. Žinoma, išspręsti biuro planavimo klausimus nėra lengva, jei dirbama mažoje erdvėje. Tokiu atveju būtina kalbėtis su kiekvienu darbuotoju atskirai, įsiklausant į individualius jo poreikius ir pageidavimus. Jei biuro patalpos didelės, būtina įrengti pertvaras, kurios sumažins triukšmą ir saugos asmeninę darbuotojo erdvę. Nereikėtų pamiršti, kad našiausius darbo rezultatus gali užtikrinti tik intensyvus darbas su reguliariomis pertraukomis, todėl rekomenduojama pagalvoti apie poilsiui skirtą zoną, kurioje darbuotojas galės išgerti kavos ar pasikalbėti su kolegomis.

Leave a Comment