Moterims reikėtų pasisaugoti – kai kurios menstruacinės taurelės yra žalingos

moteris

Viešumoje vis dažniau pasigirsta kalbų, kad vadinamoji menstruacinė taurelė sukelia įvairias problemas, neva didesnes nei įprastos priemonės. Tačiau, gydytojai pabrėžia, kad rinkoje šiuo metu iš tiesų pasitaiko tokių gaminių, kuriais prekiauti jokiu būdu negalima. Moterys yra įspėjamos, kad atsargiau rinktųsi šią priemonę, nes kai kurie pardavėjai gali įsiūlyti gana žalingus produktus, kurie sukels įvairias komplikacijas. Kalbant bendrai, menstruacinė taurelė iš tiesų yra geriausias būdas išvengti menstruacijų sukeliamų nemalonumų. Tai akivaizdžiai geresnis pasirinkimas nei kitos tradicinės priemonės. Plačiau apie jas pasidomėti reikėtų kiekvienai norinčiai išbandyti šią „naujovę“.

Gydytojai pabrėžia, kad nereikėtų manyti, jog ši priemonė bus tinkama kiekvienai moteriai. Taip nėra. Visų pirma, reikia pabrėžti diskomforto jausmą, kuris jaučiamas naudojant menstruacinę taurelę. Dauguma apklausose dalyvavusių moterų teigia, kad vienas iš trūkumų yra žinojimas, jog yra svetimkūnis. Tačiau, iš kitos pusės pažvelgus, kai kurioms ši priemonė yra geresnė, nes jos dėka galima laisvai judėti ir net užsiimti aktyviu sportu.

Menstruacinė taurelė įprastai yra skirta toms moterims, kurios jau yra turėjusios lytinių santykių. Žinoma, norint naudoti, bet baiminantis kažko, geriausia būtų kreiptis į specialistus. Šie patars ar verta išbandyti tai ar ne. Kaip bebūtų, daugelis moterų šias priemones perka be jokių gydytojų rekomendacijų. Tačiau, kaip pradžioje minėta, verta plačiau pasidomėti šių taurelių ypatumais.

Šiuo metu rinkoje yra tokių gaminių, kurie neatitinka tam tikrų sveikatos apsaugos reikalavimų. Tai ir būtų tie gaminiai, kurie kenkia sveikatai. Visos menstruacinė taurelės, kurios pasiekiamos moterims, turi būti gaminamos iš tam tikrų medžiagų, kurios nekeltų jokio pavojaus sveikatai, nesukeltų jokių alerginių reakcijų. Tai yra vienas dažnesnių pasirinkimų toms, kurios ir skundžiasi įvairiomis alerginėmis reakcijomis ar dirginimais.

Perkant menstruacinę taurelę internetu, rekomenduojama prieš tai nuodugniai išanalizuoti pardavėjo pasiūlymus. Būtina įsitikinti, kad el. parduotuvėje prekiaujama sertifikuotais gaminiais. Tai gali parodyti ir kainos – jeigu jos labai jau žemos, tuomet tikėtina, kad tokios priemonės gaminamos nesilaikant reikalavimų ir pigesnių bei galbūt kenksmingų medžiagų. Tad, būtinai viskuo pasidomėkite iš anksto.

Dantų implantai: implantologijos sėkmę didžiąja dalimi lemia teisingai pasirinktos darbo priemonės

Nors statistika vis dar gąsdina visuomenės sveikatos specialistus (nedidelis reguliariai profilaktinę apžiūrą atliekančiųjų asmenų skaičius, netenkinanti vaikų dantų būklė ir panašiai), tačiau odontologijos srityje dirbantieji laiko snausti neturi – norinčiajam atsisėsti į profesionalo kėdę, neretai tenka ir palaukti. Galbūt susidariusias eiles didžiąją dalimi ir įtakoja asmenų aplaidumas savo burnos ertmės sveikatai – ilgesnis ir sudėtingesnis gydymo procesas, būtinybė apsilankyti pas burnos chirurgą ar implantologijos specialistą. Geras burnos priežiūros specialistas neskiria laiko moralizavimams – vizitas išnaudojamas suteikti maksimalią pagalbą pacientui. Tam reikia ne tik žinių bei patirties, bet ir kokybiškos įrangos, darbo priemonių. Dantų implantai – vieni iš jų.

Gydyti pacientus – odontologų misija, tačiau ne ką lengvesnė užduotis yra surasti patikimus odontologijos priemonių tiekėjus. Darbo įrankis – neabejotinas sėkmės garantas. Prekių asortimentas šioje srityje išties platus. Ypač nemenku galvos skausmu tai tampa naujokams: kurie dantų implantai yra patys geriausi? Jei leistumėte rinktis pacientams, kurie labai dažnai skundžiasi dėl aukštų odontologijos (o ypač – implantologijos) paslaugų kainų, laimėtų siūlantieji pigiausią variantą. Tačiau juk jūs puikiai žinote, jog dantų implantai – ne ta sritis, kurioje galima bandyti sutaupyti. Pasirinkę neaiškius gamintojus, klientus iš pradžių gal ir pritrauktumėte mažesnėmis nei konkurentų kainomis, bet vėliau, prasidėjus skundams dėl komplikacijų, turėtumėte įdėti nemažai pastangų, norėdami susigrąžinti prarastą reputaciją.

Rinkdamiesi implantus bei kitus darbo įrankius, visada vadovaukitės nuostata, jog jūs esate specialistas ir žinote, kas geriausia pacientams. Galite pasinaudoti žemiau pateiktais patarimais.

  • Idealiausias variantas – pasaulyje žinomų firmų dantų implantai. Tačiau „nenurašykite“ ir naujovių: galbūt būtent tarp jų rasite idealų gaminį. Prieš tai pasidomėkite, kokios gamybos technologijos naudojamos, ar atlikti tyrimai, skirti nustatyti implantų kokybei, ar firma orientuota į inovacijas ir panašiai.
  • Rinkitės tokius implantus, kurių gamintojai siūlo įvairias rūšis individualiems atvejams, pavyzdžiui – itin didelėms arba, priešingai, siauroms ertmėms implantuoti.
  • Kai kuriems odontologams itin svarbu, ar su pasirinktomis priemonėmis lengva dirbti – vieni dantų implantai tvirtinasi paprasčiau nei kiti. Rinkitės tai, kas jums labiausiai priimtina.
  • Patys geriausi dantų implantai – lengvai prigyjantys, ilgaamžiai bei natūraliai atrodantys. Pasikonsultuokite su kolegomis, galbūt jie parekomenduos būtent tokius.

 

Netekau dantų: protezai ar implantai?

Turbūt girdėjote na vieną anekdotą apie bedančius žmones, o ir pamačius tokią nuoširdžią šypsenėlę be priekinių dantų norisi ir pačiam nusijuokti. Tačiau, kai pats netenki dantų, ir reikia rinktis, dantu implantai ar protezai nuo šiol puoš tavo šypseną, tas juokinantis efektas kažkur stebuklingai dingsta. Anaiptol: daugiau atsiranda tiesiog tokio supratimo, kad tos skylės burnoje byloja apie būsimas skyles tavo asmeniniame biudžete. Juk dantu implantu kainos gali kai kam kainuoti ir visą mėnesio atlyginimą, o kai kam gal juos net ir du. Štai todėl visada reikia taupyti juodai dienai, kad nutikus tokiai nelaimei būtų galima be vargo susimokėti ir vaikščioti dantų pilna burna. Tiesa, kartais pasitaiko ir dantu implantai akcija, tada galima tokią paslaugą gauti ir pigiau.

Dantų pabaiga

Visiems labai smalsu, kaip čia nutiko, kad pasidarė reikalinga dantu implantai. Vilnius pilnas plačiausių šypsenų ir tyriausių veidų, tačiau niekada nesužinai, ar tiems žmonėms niekada nebuvo kažkokių panašių nutikimų. Taigi, tų nutikimų būna visiems.

Mano nutikimas susijęs su pomėgiu važinėti dviračiu. Kaip turbūt ne kartą teko pažymėti – dviračiai yra mano didžiausia aistra, ir su ja kartais gali būti susijusios net ir tokios traumos, po kurių reikalingi dantu implantai. Tai štai neseniai visus priekinius dantis pakabinau ant tvoros, bet ir aš, ir visi artimieji, labai apsidžiaugė, kad ten liko tik mano dantys, o ne ir visa galva. Juk dantu implantai kainos yra palyginti pokštas su tuo, kiek aš praprasčiau, jeigu apskritai nebeliktų nieko. Taigi, dantų pabaiga taip ir atėjo, kai netikėtai mano pagrindiniame priešais iššoko prabangi mašina, akivaizdžiai paisanti tik jai vienai žinomų taisyklių. Aš turėjau staiga nusukti, nes kitaip būtų mane partrenkę. Ten ir nutiko nelaimė, po kurios pradėjau domėtis, ar būna dantu implantai akcija. Nes ne taip ir norėsi sumokėti visas santaupas, kurias buvau sukaupusi teisių laikymui.

Nauja pradžia

Ką padarysi, kiekviena pabaiga yra ir kažko naujo pradžia. Todėl dantu implantai Vilnius dabar bus mano naujas pasirinkimas. Pirmiausiai aš tikra nemažai galvojau, kas geriau, dantu implantai ar protezavimas. Tačiau galiausiai tiesiog ėmiau mąstyti apie tai, kas man atsipirktų labiausiai tiek pinigų, tiek laiko atžvilgiu. Juk tas pasakymas, kad laikas yra pinigai, tikrai ne iš piršto (ir ne iš danties) laužtas. Nauja mano dantų pradžia turi būti efektyvi.

Kaip supratau, protezavimas geriausiai tinka tada, kai trūksta kokio vieno danties, ir dar yra likę jo liekanų. Mano atveju, viskas taip galingai išsimušė, kad dantų implantai (atsiliepimai formuose) būtų kur kas efektyviau. Visgi, nenorėjau visiškai viena priimti tokio sprendimo, tad pirmiausiai vis tiek kreipiausi į gydytoją. Jis dar kaip tik užsiminė, kad dantu implantai akcijos šiuo metu, ir kad geriausi dantu implantai dabar man būtų prieinami pigiau.

Tačiau man dar reikėjo suvokti viso šio reikalo veikimą. Taigi, aš išsiaiškinau ir priėjau prie to, kad turėjau sužinoti, kaip dedami dantu implantai.  Tai sužinojusi supratau, kad net neverta gaišti laiko su visokiais kitokiais variantais. Juk implantai tikrai yra ilgalaikis sprendimas, kuris neturėtų manęs varginti, kaip tai nutinka su protezais. Jeigu pasirenki protezavimą, pirmą kartą sumoki truputį daugiau, o paskui vis tiek laikui bėgant reikia korekcijų, pataisymų, ir visa tai kelia nepatogumus bei kainuoja pinigus.

Maisto pakaitalai-papildai

Šiandien norėtume supažindinti su naujausiomis svorio metimo tendencijomis – maisto pakaitalais-papildais. Dietos alina organizmą. Dietos iškreipia mūsų mitybos įpročius ir sujaukia gyvenimus. Ypač po dietos pabaigos, kai ryjame viską iš eilės ir dieviname tam tikrų produktų skonį, kurių laikinai buvome atsisakę. Taip, po dietos reikia sugebėti išlaikyti tą svorį ir apimtis, kuriuos buvome pasiekę. Dažnai viskas grįžta į savo senas vėžes jau po poros savaičių, kai pamirštame beskonius brokolius ir gėrimės ant laužo keptos šoninės kvapu bei vaizdu ir visomis skoninėmis savybėmis.

Dieta – ne išeitis. Realiausia išeitis yra gauti maistą. Aišku, maisto pakaitalai-papildai irgi reikalauja tam tikrų valios pastangų. Juk nusibosta maitintis vien kokteiliais. Štai dėl ko maisto pakaitalai dažniausiai vartojami tik vietoj vakarienės arba pusryčių ir vakarienės. Galima savaitę pabandyti visai atsisakyti maisto ir vietoj jo vartoti tik kokteilius. Viskas paprasta – supilate maišelį miltelių į plaktuvę, užpilate vandeniu, kelis kartus stipriai suplakate ir įsipylę į stiklinę lėtai, nedideliais gurkšneliais išgeriate 350 ml to kokteilio. Jis gali būti įvairių skonių. Tai tikrai ne kaip natūralus jogurtas ar brokolis…

Maisto pakaitalas yra naudingas keliais atvejais:

  • Vartokite jį, kai neturite laiko pavalgyti. Jį suplakti galima tiesiog automobilyje, kol sėdite kamštyje.
  • Maisto papildas yra kur kas pigesnis būdas maitintis, nei kebabai ir picos.
  • Su papildu gaunate ir didžiąją dalį dienos vandens normos *
  • Puikus būdas sulieknėti.
  • Kai trūksta medžiagų jūsų organizmui, nes papildo sudėtyje yra visos reikalingos medžiagos.

Maisto pakaitalas-papildas yra gaminamas ir Lietuvoje. Tai S-FOOD papildas. Pasidomėkite apie jį daugiau – bandžiusiųjų atsiliepimai tikrai neblogi.

Kodėl jis toks veiksmingas? Kaip žmonės numetą po kilogramą per savaitę? Todėl, kad viskas paremtu sveiku protu ir moksliniais faktais, o ne asmeniniu poveikiu organizmui ir reklama. Žmogaus organizmui per dieną reikia 1500 arba 2000 kilokalorijų (vyrui). Jei gaunama daugiau – jis kaupiasi riebalų pavidalu. Tad neleiskime organizmui kaupti tų riebalų. Kadangi šiek tiek judate, organizmui reikia energijos. Tos dienos poreikis būna didesnis, nei nurodyti kiekiai kilokalorijų. Tokiu būdu organizmas pradeda naudoti riebalus, kaip energijos šaltinį. Jei geriate daugiau vandens, riebalų skaidymas pagreitėja ir tokiu būdu jūs lieknėjate, nes riebalų sluoksnis plonėja, o svoris krenta. Apie visą tai pasakoja 10 klasės biologijos vadovėliai. Tai ne progresyvi naujausiais moksliniais metodais pagrįsta eilinė dieta. Tiesiog maistas pakeičiamas tokiu, kuris patenkina tik esminį kalorijų poreikį.

Aišku, galima ir bananais bei avokadais maitintis, tačiau tada turite mokėti tiksliai skaičiuoti kalorijas. Kaip sulieknėsite, jei reikia pusės banano, o jį nusipirkote visą? Mūsų akys mūsų pastangas sulieknėti dažnai paverčia niekais, todėl ir vartojamas neišvaizdus bet naudingas kokteilis – maisto papildas-pakaitalas.

* Suaugusiajam dienos vandens norma yra 2 litrai. Tos normos paprastai neišgeriame, todėl organizmas riebalus skaido lėčiau. Jei išgeriate 4 kartus per dieną maisto pakaitalų kokteilio po 350 ml, tai jūs suvartojate 1,4 litro vandens. Pridėkite dar kavą ir arbatą, dar šiek tiek vandens dienos metu ir gausite dienos normą. Tai kur kas paprasčiau, nei ant stalo pasistatyti 2 litrų plastikinį butelį ir prisiversti jį išgerti…