5 populiarūs daiktai mūsų gyvenime, kuriuos gamina iš poliuretano

poliuretanas

Ar tikrai gerai žinome apie plastiką? O ką jums sako tokie pavadinimai, kaip polietilenas, poliamidas, poliuretanas, polipropilenas, polikarbonatas? 😉 Čia lietuviškai ar kokia polineziečių kalba? – paklausite. Visi šie išvardinti dalykai yra skirtingos sintetinio polimero arba plastiko rūšys. Šiandien norėtume plačiau supažindinti su viena iš jų – poliuretanu. Poliuretanas (PUR) yra labai lanksti ir universali medžiaga, plačiai naudojama daugelyje pramonės šakų. Ši sintetinė medžiaga gali būti paversta įvairiais produktais dėl savo atsparumo, atsparumo vandeniui ir geros izoliacijos savybių. Taip pat poliuretanas yra lengvai formuojamas, suteikiant jam dar didesnį lankstumą pritaikymui. Štai penki dažni pavyzdžiai, kaip poliuretanas naudojamas kasdienėje mūsų aplinkoje:

1. Baldai

Viena iš populiariausių poliuretano naudojimo sričių yra baldų gamyba. Tiek minkšti, tiek kieti poliuretano putplasčiai naudojami sėdynėse, atlošuose ir kitose baldų dalyse. Minkštas poliuretanas puikiai tinka baldų pagalvėlėms ir sėdynėms, nes jis yra komfortiškas ir ilgaamžis.

2. Avalynė

Poliuretanas yra plačiai naudojamas avalynės pramonėje. Dažniausiai jis naudojamas padų gamybai dėl jo atsparumo dilimui ir lankstumo. Be to, poliuretanas taip pat gali būti naudojamas bato viršutinės dalies gamyboje dėl jo atsparumo vandeniui ir lengvo svorio.

3. Automobilių pramonė

Automobilių pramonė taip pat plačiai naudoja poliuretaną. Jis naudojamas gaminti automobilių sėdynes, stogo izoliaciją, ratų apdailą ir kitus detales. Poliuretano putplasčiai taip pat naudojami kaip garso izoliacija automobiliuose. Beje, jais užpildomos nenaudojamos erdvės bagažinėje ir salone po apmušalais.

4. Statybos pramonė

Poliuretanas yra labai vertinamas statybos pramonėje dėl savo izoliacijos savybių. Poliuretano putplastis naudojamas kaip sienų, stogų ir grindų izoliacija, nes jis turi aukštą šilumos varžą ir yra atsparus vandeniui. Poliuretanas čia naudojamas įvairaus storio lakštais. Tai viena iš pagrindinių namų statybos ir apšiltinimo detalių.

5. Sporto įranga

Poliuretanas taip pat naudojamas sporto ir laisvalaikio prekėse, tokiuose daiktuose kaip futbolo kamuoliai, plaukimo pagalvėlės, slidės ir kt. Jis yra vertinamas dėl savo atsparumo, lankstumo ir ilgaamžiškumo. Be to, poliuretanas gali būti naudojamas gaminti saugos įrangą, pvz., šalmus ar kelių bei alkūnių apsaugas, dėl jo aukšto atsparumo smūgiams.

Nors dažnai nepastebime, poliuretanas yra visur aplink mus ir labai dažnai naudojamas įvairiose pramonės šakose. Nuo mūsų namų baldų iki automobilių, kuriuos vairuojame, iki sporto ir laisvalaikio prekių, kurias naudojame savo laisvu laiku – poliuretanas yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Jo unikalios savybės, įvairios naudojimo galimybės ir ilgaamžiškumas daro jį neįkainojamu daugybėje pramonės šakų. Beje, poliuretanas parduodamas internetu plokščių pavidalu – https://e-heliopolis.lt.

Leave a Comment