Akiniai nuo saulės – kokius pirkti?

Kokybiški akiniai nuo saulės padeda išvengti dažniausių akių ligų ir rūpinasi tinkamu mūsų regėjimu. Jei manote, kad apsauga nuo saulės reikalinga vien tik vasaros metu, klystate – specialistai primena, kad ultravioletiniai spinduliai kelia realų pavojų visais metų laikais. Nors vasarą saulės spinduliuotė yra itin intensyvi, žiemą sniego ar ledo atspindžiai taip pat gali sukelti akių uždegimą ar negrįžtamai pažeisti regėjimą.

Kodėl svarbu rinktis kokybiškus akinius nuo saulės?

Kad pasirūpintume tinkama akių apsauga, privalome įsigyti kokybiškus akinius nuo saulės. Primename, kad pigūs gaminiai negali užtikrinti tokios pačios apsaugos, kaip, pavyzdžiui, žinomo gamintojo modeliai. Klaidingą pirkėjų įsitikinimą lemia tai, kad būdami saulėje nejaučiame jokių problemų. Kitaip sakant, kadangi žala akims nėra pastebima iškart, daugelis pirkėjų, rinkdamiesi akinius, į apsaugą nuo pavojingų UV spindulių numoja ranka ir renkasi pigiausius gaminius – juk šiandien akinius galima nusipirkti vos už kelis eurus bet kuriame miesto turgelyje.

Specialistai teigia, kad intensyvi UV spinduliuotė vos per kelias valandas gali pažeisti akis ir jautriąsias jos dalis. Deja, daugelis akių ligų vystosi labai lėtai ir kai kurie jų požymiai gali išryškėti tik prabėgus dešimtmečiui. Vienintelė apsaugos priemonė – patikimi akiniai nuo saulės, todėl ieškodami visus jūsų lūkesčius atitinkančių akinių, privalote įvertinti ne tik jų dizainą, bet ir pasidomėti apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Ekspertai teigia, kad daugelis pirkėjų mano, kad tamsesnis stiklas užtikrina patikimesnę apsaugą, tačiau juodas stiklas dar nereiškia, kad šie akiniai atitinka jiems keliamas reikalavimus. Siekdami priimti racionaliausią sprendimą, turėtumėte pasitarti su šios srities profesionalais, akinių pardavėjais ar akių ligų gydytojais.

Vardiniai akiniai ar nežinomo gamintojo pasiūlymai?

Ekspertai sutinka – kartais geriau išvis atsisakyti akinių, negu dėtis pigiausią plastiko gabalą, pirktą turguje. Jei norite įsigyti stilingus ir kokybiškus akinius, rinkitės žinomo gamintojo produkciją. Nors vardiniai akiniai kainuoja kiek brangiau, vis dėlto šiuo pirkiniu džiaugsitės ne vienerius metus. Be to, daugelis optikos salonų organizuoja itin patrauklias akcijas ir išpardavimų dienas. Prieš įsigydami vienus ar kitus akinius, pasižiūrėkite į stiklų žymėjimą. Europietiškus standartus atitinka akiniai, pažymėti CE raidžių deriniu. Nepamirškite, kad paprastai šalia nurodomas ir šviesos pralaidumo rodiklis. Rekomenduojame rinktis akinius, turinčius ne mažesnę nei UV-380 nanometrų apsaugą. Kai kuriais atvejais apsaugos rodiklis gali būti žymimas skaičiais nuo 0 iki 4.

Leave a Comment