Gyvenimo aprašymas. CV šablonas

CV šablonasJeigu nusprendėte ieškoti darbo, tai pati pirmoji užduotis, kurią jums reikia atlikti, – sukurti tinkamą savo gyvenimo aprašymą. Gyvenimo aprašymas arba reziumė lotyniškai Curriculum Vitae, tad trumpiau vadinamas tiesiog CV. Savo gyvenimo aprašyme jūs save pristatote, pateikiate pagrindinę informaciją apie save, savo išsilavinimą, veiklos patirtį, savo gebėjimus ir įgūdžius.

Gyvenimo aprašyme informacija apie asmenį turi būti pateikta tam tikra tvarka. Pirmiausia nurodoma asmeninė informacija – vardas, pavardė, gimimo data, adresas ir pan. Toliau aprašomas jūsų išsilavinimas bei kvalifikacija. Eilės tvarka turi būti surašytos mokymo įstaigos, programų pavadinimai, tai patvirtinantys dokumentai ir jų datos. Tiesa, jeigu po vidurinės mokyklos rašoma kita profesinė kvalifikacija, vidurinės mokyklos minėti jau nebereikia. Viena iš svarbiausių CV dalių – tai darbo patirties aprašymas. Paprastai šis sąrašas pradedamas esama arba paskutine darboviete, o baigiamas seniausia. Visuomet reikia nurodyti savo pareigas, paminėti, už ką buvote atsakingi, kokias funkcijas atlikote, ko pasiekėte.

Darbdavius labai dažnai domina jūsų asmeniniai gebėjimai. Todėl išvardinkite visas mokamas užsienio kalbas ir kaip jas valdote, darbo kompiuteriu įgūdžius, nurodykite konkrečias jūsų naudojamas programas, įrašykite, ar turite vairuotojo teises, jų kategoriją, išvardinkite kitus savo gebėjimus ir asmenines savybes, pavyzdžiui organizacines, gebėjimą dirbti komandoje, bendravimą daugiatautėje aplinkoje ir pan. Visa tai gali būti labai svarbu renkantis darbuotoją į konkrečią darbo vietą. Būtinai paminėkite savo laisvalaikio pomėgius. Darbdaviams tai padės lengviau suprasti galimo darbuotojo asmenybę.

Pirmą kartą parašyti gyvenimo aprašymą gali būti gana sudėtinga. Tačiau šį darbą jums palengvinti gali CV šablonas – tai yra standartinis gyvenimo aprašymas, pateikiamas reikiama forma. Tokių šablonų su paaiškinimais ir pavyzdžiais galite aptikti įvairiose svetainėse. Tiesa, personalo specialistai paprastai teigia, kad CV šablonais naudotis nereikėtų. Tačiau juos paanalizuoti, suprasti kaip ir kokia informacija turi būti pateikta – tikrai naudinga, CV šablonas jums tiesiog pasufleruos svarbius arba paminėtinus dalykus. Todėl CV šablonas jums gali gerokai pagelbėti, bet juo nesinaudokite aklai, rašant gyvenimo aprašymą būtina vadovautis savo galva ir viską surašyti kūrybingai. O štai norintiems savo gyvenimo aprašymą pateikti išties originaliai ir išsamiai, vertėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti išmaniuoju CV kūrimo įrankiu Wozber.com.

 

 

 

Leave a Comment