Kada reikalingi kadastriniai matavimai?

Ar norėdami pradėti statybas išgirdote, kad Jums reikalingi kadastriniai matavimai? Daugelis naujakurių ar statybas planuojančių verslininkų, išgirdę šią savoką pasimeta. Tačiau pasimesti nereikėtų, nes tam yra profesionalai, užsiimantis geodezijos paslaugomis. Jie ne tik atlieka matavimus, bet ir užtikrina, kad darbai bus atlikti profesionalai ir greitai. Visgi, naudinga žinoti, kada šie matavimai gali būti reikalingi.

Dažniausiai kadastriniai matavimai turi būti atliekami vykdant statybos projektus. Kai pastatai ar inžineriniai tinklai yra tvarkomi, perstatomi ar kitaip keičiami, jiems reikalingi kadastriniai matavimai. Jie taip pat gali būti reikalingi norint pakeisti žemės paskirtį, jos plotą. Taip pat parduodant, perkant, keičiant, dalinant ar apjungiant skirtingus žemės sklypus.

Kadastriniai matavimai iš tiesų yra bendroji kadastrinių matavimų byla. Joje yra sudedami visi matavimų metu gauti duomenys. Matuojant kadastrą atliekami pastatų, inžinerinių tinklų, žemės sklypų matavimai. Dažniausiai atvejai, kuomet keičiant sklypo plotą ar organizuojant statybas reikalingi kadastriniai matavimai – nurodomi Lietuvoje galiojančiuose įstatymuose. Be šių matavimų tam tikrais atvejais jokie statybų darbai negali būti vykdomi.

Kad kadastrinių matavimų rezultatai tikri ir patikimi, apie tai byloja specialūs dokumentai. Dažniausiai reikalingi šie dokumentai:

  • registracijos dokumentas, patvirtinantis, kad sklypas pirktas, parduotas, dovanotas, nuomojamas;
  • detalusis arba tik preliminarus viso sklypo planas;
  • visi teisiniai dokumentai, susiję su sklype esančiais pastatai ir inžineriniais tinklais;
  • jei vykę kiti sandėriai, juos patvirtinantys teisiniai dokumentai;
  • esamo žemės savininko tapatybę patvirtinantis dokumentas;

Kadastriniai matavimai atliekami paisant įstatymuose numatytų reglamentų ir pateikiami pagal griežtus reikalavimus. Todėl geriausia šį darbą patikėti specialistams, kurie šį darbą puikiai išmano. Rinkdamiesi profesionalias geodezijos matavimo paslaugas, Jūs:

  • sutaupote laiko, nes Jums nereikia ieškoti, kas išmatuos, o paskui dar ir sudarys tinkamai planą;
  • nerizikuojate kokybe, nes samdote šios srities specialistus. Geriausia rinktis oficialiai dirbančius profesionalus, kurie tikrai gali patvirtinti savo patirtį. Tuomet neteks nusivilti mėgėjišku rezultatu;
  • sutaupote pinigų, nes visus reikalingus geodezijos darbus gali atlikti viena įmonė. Taigi nereikia išlaidauti atskiriems specialistams vėl mokant pirmiausia už jų konsultacija,s o paskui ir už atliktus darbus. Viską įsigydami pas vieną paslaugų tiekėją efektyviai valdote ne tik savo laiką, bet ir pinigų;

 

Leave a Comment