Šis klausimas gali būti aktualus praktiškai kiekvienam. Pradedant nuo nekilnojamojo turto statytojų ir baigiant verslininkais ar marketingo specialistais. Kadangi gana dažnai nuo pasirinktos vietos gali priklausyti ir visos veiklos sėkmė. Tiesa, tai bus aktualu tuomet, kai klientai tiesiogiai atvyks. Kitu atveju svarbesnė taps ne vieta, o pačių patalpų ypatybės. Tačiau galima matyti gana aiškią tendenciją, jog paklausiausios yra naujos statybos pastatuose esančios patalpos. Jos nesukelia jokių papildomų rūpesčių bei turi šiuolaikišką ir patogų išplanavimą. Be to, tokiose vietose neretai būna ir natūralus žmonių srautas, kas yra dar vienas ir pakankamai svarbus privalumas. Tačiau viskas priklauso nuo kiekvieno asmeninių poreikių bei veiklos specifikos.
Nuomotis ar pirkti?
Tiek vienas, tiek ir kitas variantas turės savų privalumų bei trūkumų. Ir labiausiai apsisprendimą nulems finansinės galimybės. Kadangi komercinės patalpos Vilniuje gali pareikalauti tikrai nemažų investicijų, kurias sau leisti galės ne kiekvienas. Tas gali būti ypatingai sudėtinga veiklos pradžioje. Tokiu atveju nuoma yra vienintelė išeitis, kuri neįpareigoja ir nereikalauja didelio pradinio kapitalo. Tiesa, įsigytas turtas kartu tampa ir savotiška investicija. Kadangi jo vertė dažniausiai tik kylą. Be to, nereikia periodiškai mokėti nuomos, kas taip pat leidžia sutaupyti. Taigi, kiekvieną kartą reikėtų įvertinti šiuos aspektus bei savo galimybes ir tik pagal tai apsispręsti.
Kokios ateities rinkos tendencijos?
Labai dažnai bandoma nuspėti, ko galima tikėtis ateityje. Ir versle tai yra ypatingai svarbu. Todėl labai dažnai kyla klausimas, kiek ateityje galėtų kainuoti komercinės patalpos Vilniuje. Tačiau tai priklauso nuo daugybės skirtingų kriterijų, todėl ne visuomet lengva bus numatyti. Aišku, kad nekilnojamas turtas sostinėje ims drastiškai pigti tikėtis būtų pakankamai naivu. Tačiau prie to galėtų prisidėti nebent mažėjanti paklausa arba jos persiorientavimas prie kažkokių kitokių objektų. Nors patys populiariausi bei paklausiausi, tikėtina, tokiais išliks ir ateityje. Be to, kiekvieną atvejį galima būtų įvertinti ir individualiai. Tuomet ir galutinę išvadą būtų galima padaryti žymiai tikslesnę.