Nauji butai Vilniuje: pasiūla ir tendencijos

Augant nekilnojamojo turto rinkai, nauji butai Vilniuje vilioja tiek jaunas šeimas, tiek vyresnio amžiaus pirkėjus. Itin plati butų pasiūla suteikia beveik neribotas galimybes rinktis. Nauji daugiabučiai statomi tiek miesto centre, tiek priemiestyje, gyvenamųjų namų kvartaluose ir tolėliau nuo miesto spūsčių.

Nekilnojamojo turto ekspertai tvirtina – naujų butų pasiūla atitiks net ir išrankiausio pirkėjo lūkesčius, svarbiausia – susidėlioti aiškius prioritetus. Daugelis jaunųjų pirkėjų pamiršta, kad buto pirkimas yra viena didžiausių viso gyvenimo investicijų, reikalaujanti daugybės svarstymų. Nauji butai Vilniuje turi atitikti ne tik šiandienos lūkesčius, bet ir ateities poreikius, t. y. jei šiandien žavitės triukšmingomis centro gatvėmis, ar tikrai liksite tokios pačios nuomonės, susilaukę vaikų?

Vertinant naujų butų poreikį visos šalies mastu, populiariausi yra dviejų kambarių butai – jų daugiausiai naudojama ir daugiausiai parduodama. Ekspertai tvirtina, kad dviejų kambarių butai Vilniuje parduodami tris kartus daugiau nei vieno kambario butai. Dviejų kambarių butai parduodami dvigubai dažniau už trijų kambarių butus. Tiesa, ekspertai pastebi, kad dviejų kambarių butą parduodantys asmenys (paprastai jaunos šeimos) yra linkusios ieškoti didesnio ir erdvesnio būsto. Dviejų kambarių butas yra dažniausiais pasirinkimas, kurį priima vieniši asmenys ir šeimos, neturinčios vaikų.

Dviejų kambarių butai išlieka paklausiausi ir dėl optimalaus kainos ir patogumo santykio. Vieno kambario butai dažnai šeimai yra per maži, o trijų ar daugiau kambarių būstai – itin brangūs. Be to, didesnio buto išlaikymo kaštai viršija daugelio šeimų lūkesčius. Dviejų kambarių butai užima lyderio pozicijas ne tik pardavimų, bet ir nekilnojamojo turto nuomos srityje.

Dviejų kambarių butai populiariausi didmiesčiuose, t. y. nauji butai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio. Paklausiausių gretose yra butai, kurių plotas siekia 50–60 kvadratinių metrų. Daugiausia dviejų kambarių butų Vilniuje parduodama miegamuosiuose rajonuose. Atsižvelgiant į pirkėjų poreikius, minėtosios kvadratūros butus vertina ir daugiabučių statytojai. Manoma, kad dviejų kambarių butai išliks paklausūs ir ateinančiais metais.

Jei ieškote naujo buto ir norite priimti geriausią sprendimą, bendradarbiaukite su nekilnojamojo turto ekspertais, kurie įvertinę jūsų lūkesčius ir finansines galimybes, padės išsirinkti optimaliausią variantą, atitinkantį jūsų ir jūsų šeimos poreikius. Neskubėkite priimti galutinio sprendimo – skirkite laiko paieškoms ir atskirų butų vertinimui. Nebijokite jums patikusį butą apžiūrėti kelis kartus ir įsitikinti, kad priimtas sprendimas nenuvils jūsų ateityje.

 

Leave a Comment