Paminklai Vilniuje: kaip pasirinkti tinkamą paminklą?

Paminklo pasirinkimas yra labai svarbus. Paminklas kapavietėje statomas ilgam laikui, todėl reikia rinkti tokį, kuris per daug metų nepakeis savo išvaizdos, kuris puikiai atlaikys oro sąlygas ir besikeičiančius kritulius. Paminklai Vilniuje yra labai įvairūs ir pasirinkimas labai platus. Visgi, į ką reikėtų atsižvelgti, jeigu norite išsirinkti tinkamą paminklą?

Kokį akmenį rinktis?

Prieš užsakant paminklą, pirmiausia reikėtų nuspręsti, iš ko jis turėtų būti pagamintas. Pavyzdžiui, jeigu norite užsakyti marmuro paminklą, reikėtų ieškoti su šiuo akmeniu dirbančių meistrų. Todėl geriausia, jeigu iš anksto išsirinksite, iš ko paminklas turėtų būti pagamintas. Šiuo metu Lietuvoje dažniausiai užsakomi paminklai iš marmuro arba granito.

    • Marmuro paminklai. Tai labai dažnas pasirinkimas. Marmuras vertinamas dėl savo išskirtinės išvaizdos. Jis gali būti įvairių atspalvių ir raštų, todėl iš šio akmens galima sukurti išskirtinio dizaino ir išvaizdos paminklus. Marmuras dažniausiai simbolizuoja prabangą ir išskirtinumą. Šio akmens paminklai yra labai gražūs, jie atspindi šviesą ir šiek tiek blizga. Todėl dažnai yra pasirenkami norint pagaminti išskirtinį, dailų, akį traukiantį paminklą.

    • Granito paminklai. Pastaruoju metu vis populiarėja granito paminklai. Granitas tinka gaminti įvairių formų ir dydžių paminklams. Nors marmuro paminklai per daug metų tapo itin mėgstami, tie, kas nori ilgaamžio paminklo, ima domėtis granitu. Iš granito pagaminti paminklai Vilniuje ar kitame mieste išsiskiria savo ilgaamžiškumu. Tai daug metų tarnaujantis akmuo, kurio nepavyks oro sąlygos. Net ir po daug metų jis išlaikys savo formą, neskilinės, nesubyrės.

Kaip pasirinkti formą?

Prieš užsakant paminklą, reikėtų apgalvoti jo dizainą, dydį ir formą. Tokius duomenys reikės pateikti paminklo gamintojui. Šiandien dažniausiai užsakomi nedideli, solidūs paminklai. Monumentas.lt siūlo platų įvairių dizainų paminklų pasirinkimą. Labai populiarūs paminklai iš dviejų ar trijų dalių. Jeigu norite sukurti tokio tipo paminklą, galite rinktis net ir skirtingus akmenis. Pavyzdžiui, populiarus yra sudužusios širdies motyvas. Jį atvaizduojant viena dalis gali būti marmurinė, kita – granitinė. Taip sukuriamas skirtingų formų ir skirtingų spalvų paminklas.

Kiek kainuos paminklas?

Paminklo kaina priklauso nuo to, iš kokio akmens jis bus pagamintas, taip pat ir nuo paminklo formos. Įprastai paminklai Vilniuje kainuoja nuo kelių šimtų eurų. Tačiau viskas priklauso nuo konkretaus užsakymo. Jeigu esate nusprendę, kokio tipo paminklas Jums reikalingas, maždaug žinote jo dydį ir formą, kreipkitės į paminklų gamintojus, kurie pakonsultuos ir tiksliau įvertins konkretaus užsakymo kainą.

Leave a Comment