Šarvojimo salės Vilniuje – į ką reikia atsižvelgti, norint pasirinkti geriausią salę?

Kai ateina metas atsisveikinti su mirusiu artimuoju, yra labai skaudu ir norisi, kad atsisveikimo patalpa (šarvojimo salė) būtų erdvi, patogi ir jauki. Šarvojimo salės Vilniuje būna įvairios, tad neretai sunku pasirinkti jas, ypač, kai išgyveni skaudžią netektį ir esi sutrikęs. Šiame straipsnyje patarsime į ką reikia atsižvelgti, norint pasirinkti geriausią šarvojimo salę. Pasakysime kaip galima puošti velionio karstą ir šarvojimo salę.

Šarvojimo salės Vilniuje – į ką reikia atsižvelgti, norint pasirinkti geriausią salę?

  • Vieta ir erdvė. Rinkdamiesi šarvojimo salę, įvertinkite jos lokacijos vietą ir erdvę. Visuomet rekomenduojama rinktis jaukioje aplinkoje esančią salę, kuri padėtų kurti pagarbią atsisveikinimo nuotaiką. Tvarkinga aplinka ir santūrios salės dekoracijos yra vieni svarbiausių elementų, kuriais rekomenduojama vadovautis vertinant šarvojimo salių pasiūlą.
  • Salės dydis. Salę reikėtų rinktis priklausomai nuo to, kiek žmonių atvyks atsisveikinti su velioniu. Net ir preliminarūs skaičiavimai padės nuspręsti, ar reikėtų rinktis kiek didesnę, ar mažesnę salę. Jei salė bus pernelyg maža, svečiai nesijaus patogiai, atsiras trintis ir gali pritrūkti vietų atsisėsti. Iš kitos pusės, itin didelėje salėje žmonės jausis nejaukiai ir atsiras nemalonus tuščios erdvės pojūtis. Nepamirškite, kad rinkdamiesi salę, turėtumėte atsižvelgti ir į tai, ar atvyks giedotojai, ar jums reikės papildomos erdvės vaizdo projekcijoms, dekoracijoms.
  •  Patogumai. Šarvojimo salė turi būti patogi, todėl įsitikinkite, kad susirinkę žmonės turės kur atsisėsti, pasidėti daiktus ar pasikabinti drabužius, kad nekils klausimų dėl gėlių pamerkimo, o erdvės išplanavimas suteiks reikalingo komforto ir išlaikys pageidaujamą jaukumą. Svarbų vaidmenį atlieka ir šalia šarvojimo salės esanti automobilių aikštelė, galimybė išeiti pakvėpuoti grynu oru.

Atsižvelgus į išvardintus patarimus, Jūs lengvai pasirinksite šarvojimo sales mūsų įmonės Ligamis „Vilniaus laidojimo namai“ tinklalapyje vilniauslaidojimonamai.lt. Pas mus platus šarvojimo salių pasirinkimas.

Kaip galima puošti velionio karstą ir šarvojimo salę?

  • Lietuvoje priimta gėlėmis puošti aplink karstą: prie velionio galvos statoma aukštesnė kompozicija, šonuose po viena ar keletą, pailgų kompozicijų ar dekoruotų vazoninių žydinčių gėlių, prie kojų – mažesnė neaukšta kompozicija (ji dažnai vėliau nešant ir laidojant velionį, pritvirtinama prie karsto dangčio).
  • Nereikėtų pamiršti ir nedidelės puokštelės prie velionio nuotraukos. Šios kompozicijos paprastai daromos vienodos spalvinės gamos ir stilistikos.
  •  Prabangiame šarvojime gausiau puošiama ir šarvojimo salė, ir karsto viršus. Galima augalais ir lauko žvakėmis akcentuoti įėjimą į šarvojimo salę ar koplyčią.

Apibendrinant, galima teigti, jog šarvojimo salės Vilniuje ir didelės, ir mažos. Straipsnyje minėti patarimai dėl šarvojimo salių – tikrai palengvins apsisprendimą. Jas galite pasirinkti tinklalapyje vilniauslaidojimonamai.lt. Jūsų miręs artimasis bus pagerbtas gražiausioje šarvojimo salėje.

Leave a Comment