Saulės moduliai Jūsų namams: netikėkite šiais paplitusiais mitais

saulės

Ekologiškas, našus ir taupus energijos šaltinis – saulės moduliai – neatsigina populiarumo. Vis dėlto, ši energijos rūšis yra apipinta įvairių klaidingų mitų. Ar galima juos paneigti?

1 mitas: saulės moduliai neefektyvus šaltoje aplinkoje.

Iš tiesų, saulės baterijos vis tiek gali gaminti elektros energiją net ir šaltu oru. Tiesą sakant, saulės baterijos gali veikti efektyviau esant žemesnei temperatūrai. Taigi, net jei gyvenate Lietuvoje ar kitame regione, kuriame žiemos ilgos arba dažnai debesuota, vis tiek galite gauti daug naudos iš saulės energijos ir sumažinti mėnesines sąskaitas už elektrą!

2 mitas: saulės baterijų kaina yra nepagrįstai didelė ir neprieinama.

Nors išankstinė saulės baterijų kaina gali atrodyti didelė, ilgalaikis energijos sąnaudų taupymas ženkliai viršija pradines investicijas. Be to, Lietuva, kaip ir daugelis kitų valstybių, numato paramą ir dalinę kompensaciją įsirengiant saulės elektrines. Todėl saulės moduliai yra vis labiau prieinami namų savininkams ir įmonėms.

3 mitas: saulės kolektoriams reikia daug priežiūros.

Praktika rodo, kad saulės kolektoriams reikia labai mažai priežiūros, o kai kurie gamintojai suteikia garantiją net iki 25 metų. Tinkamai sumontavus ir retkarčiais valant, saulės baterijos gali gaminti elektros energiją dar dešimtmečius.

4 mitas: saulės baterijos gali sugadinti jūsų stogą.

Tikrai ne: tinkamai sumontuotos saulės baterijos gali apsaugoti jūsų stogą nuo pažeidimų ir pailginti jo tarnavimo laiką. Suteikdami papildomą izoliacijos sluoksnį, saulės moduliai gali padėti reguliuoti stogo temperatūrą ir sumažinti susidėvėjimą, kurį sukelia ekstremalios oro sąlygos.

5 mitas: saulės baterijos nėra pakankamai efektyvios.

Saulės energijos technologijų pažanga padidino saulės baterijų efektyvumą iki tokio lygio, kad daugeliui namų ūkių ir įmonių jos tapo pagrindiniu energijos šaltiniu. Tinkamo dydžio saulės baterijos gali generuoti pakankamai elektros energijos visam jūsų namams ar verslui.

6 mitas: Saulės energija nepatikima.

Tinkamai sumontavus ir prižiūrint saulės elektrinę, tai išties patikimas elektros energijos šaltinis. Nors retkarčiais dėl oro sąlygų gali būti tam tikrų prastovų, saulės baterijos vis tiek gamins elektros energiją net ir prastu oru. Todėl jomis pasitikėti išties apsimoka!

Leave a Comment