​​Vonios plytelės – valymas ir pelėsio prevencija

Išlaikyti nepriekaištingai atrodančias vonios plyteles yra bene kiekvienos namų šeimininkės svajonė ir siekiamybė. Ši svajonė yra pasiekiama ir yra susijusi ne tik su gražiai atrodančiomis plytelėmis, bet ir su higienos palaikymu vonios kambaryje. Tai reiškia ne tik švelnų nuplovimo būdą, bet ir prevenciją nuo pelėsio bei kitų nemalonių vaizdų, kvapų ir mikrobų. Atminkime, kad pasitelkę gerasias valymo praktikas, kiekvienas gali pasiekti nepriekaištingą švarą ir higieną savo vonios kambaryje.

Įprasta plytelių priežiūros praktika susideda iš elementarių nešvarumų pašalinimo šluota arba dulkių siurbliu su šepetėlio antgaliu, kuris gebės išsiurbti nešvarumus ir dulkes iš tarpelių. Šis žingsnis padeda išvengti plytelių įbrėžimų ir kitų galimų paviršiaus pažeidimų.

Plytelėms plauti naudokite drėgną šluostę arba mikropluošto šluostę. Svarbu paminėti, kad per didelis kiekis vandens gali prasiskverbti į tarpelius ir atlikti šiokią tokią žalą vonios plytelėms ir jas gali tekti keisti ankščiau laiko. Užtenka šluostę vos sudrėkinti, tam kad būtų paprasta veiksmingai pašalinti bet kokius nešvarumus.

Rinkdamiesi valymo priemonę, rinkitės neutralią, neabrazyvinę plytelių valymo priemonę. Arba pasigaminkite savo – sumaišydami vandenį su indų plovikliu. Venkite aštrių cheminių medžiagų, nes jos laikui bėgant gali nutrinti plytelių raštus dažus ir jas teks keisti.

Norint užtikrinti, kad pelėsis neapsigyvens jūsų vonioje, neleiskite kauptis drėgmei. Tinkamas vonios kambario vėdinimas yra labai svarbus siekiant sumažinti drėgmės kaupimąsi. Jei nėra lango, naudokite ištraukiamuosius ventiliatorius prausimosi metu ir po jo, o vonios kambario duris arba langą (jei jis yra), kai tik įmanoma, palikite atvirus, kad skatintumete oro cirkuliaciją ir drėgmės garavimą iš vonios kambario.

Taip pat pasinaudoję dušo kabina ar vonia, švelniai nuvalykite drėgnus paviršius šluoste ar kitomis priemonėmis. Ypatingą dėmesį skirkite dušo sienelėms ir vonios kraštams, nes juose gali kauptis drėgmė. Kuo skubiau plytelės išdžius, tuo mažiau tikimybės, kad pelėsis ar grybelis apsigyvens vonios kambaryje.

Karts nuo karto visgi apžiūrėkite, ar nėra pelėsio ar grybelio požymių ant plytelių. Jei pastebėjote – nedelsdami imkitės priemonių, naudodami vandens ir vandenilio peroksido mišinį arba įsigykite parduotuvėje pelėsio šalinimo priemonę, jų pasirinkimas yra itin platus maisto prekių parduotuvėse ir ne tik. Nuosekli priežiūra užtikrins, kad vonios plytelės ir visas kambarys išliks higieniškas ir estetiškas.

Leave a Comment