Virtuvės erdvėje vietą atranda skandinaviški baldai

Kuriant virtuvės interjerą, visuomet norisi, kad joje būtų ne tik patogu ir erdvu, tačiau ir jauku. Ne retai virtuvė tampa ne tik maisto ruošos vieta, bet ir patalpa, kurioje maloniai leidžiamas laikas, pusryčiaujama, vakarieniaujama ar tiesiog bendraujama. Kuriant šiuolaikinius namus, interjero specialistai pastebi, jog vis dažniau lietuvių virtuvėje vietą randa skandinaviški baldai. Kuriant tokio tipo virtuvę, dažniausiai naudojami keli pagrindiniai skandinaviškai virtuvei būdingi principai.

Balta balta, kur dairais

Išskirtinis skandinaviškosios virtuvės stiliaus bruožas – baltos sienos. Baltas ar labai šviesaus tono sienas rasite kone kiekviename kataloge, pristatančiame skandinavišką stilių ir skandinaviškų baldų pasirinkimą virtuvei. Baltos sienos – puiki detalė, padedanti sukurti virtuvei didesnės erdvės pojūtį ir paverčianti virtuvę jaukia ir malonia vieta. Dažniausiai skandinavai teigia, jog jų stiliaus patalpa turi būti ne tik funkcionali, bet ir graži, įėjus į ją, norisi sustoti ir pasigrožėti. Baltos sienos virtuvėje atlieka būtent grožio ir estetikos funkciją.

Virtuvės stalas ar sala?

Dar vienas labai ryškus skandinaviškos virtuvės išskirtinis bruožas – nedidelis staliukas arba salelė. Skandinaviški baldai virtuvėje turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir būti funkcionalūs, todėl labai dažnai taupant vietą skandinaviško stiliaus virtuvėje pamatysime ne didžiulį valgomąjį stalą, kaip įprasta baltiškajame interjere, o nedidelį staliuką arba dar dažniau – estetiškai suformuotą salelę. Tokio tipo valgomojo vieta atlieka kelias funkcijas, nes ji skirta ne tik valgymui. Salą virtuvėje galima taip pat naudoti maisto ruošoje, ypač jei virtuvėje nėra labai daug vietos, be to, tai puiki vieta serviravimui ar degustacijoms.

Medis ir baldai

Dažnai kuriant skandinavišką interjerą naudojami medžio baltai, tačiau virtuvėje tai dar svarbesnės detalės. Dažniausiai virtuviniai skandinaviški baldai neapsieina be medienos detalių. Tai ypač svarbu renkantis kėdes virtuvėje. Dažniausiai skandinaviškoje virtuvėje rasite aukštas, baro tipui priskiriamas kėdes kiaušinio arba gulbės formos, kurios pakeltos grakščiomis medienos kojomis. Čia vyrauja riešuto spalvos detalės, suteikiančios puikų kontrastą baltoms virtuvės sienoms ir šviesiems skandinaviškų baldų paviršiams. Siekiant įnešti dar daugiau natūralumo į virtuvę, ne pro šalį pasirūpinti ir gyvomis dekoracijomis – gėlėmis ar prieskoniais ant palangės bei spintelės.

 

Leave a Comment