VšĮ steigimas Kaune

Viešoji įstaiga – specialus juridinis asmuo (negalima jo vadinti „įmone“), siekiantis tenkinti viešuosius interesus, gerinti bendruomenės gyvenimo sąlygas, šviesti, gydyti. Tai labai gera įstaiga, ypač ta, kuri nuolatos vykdo veiklą, dalyvauja įvairiuose projektuose.

VšĮ steigimas Kaune yra labai paprastas, todėl laikinojoje sostinėje yra nemažai viešųjų įstaigų, dirbančių kauniečių labui.

VšĮ yra ne pelno siekianti įstaiga, kurioje dirba dalininkai arba samdyti darbuotojai. Tai reiškia, kad keli steigėjai darbuojasi savo įsteigtoje įstaigoje nesiekdami pralobti. Šioje vietoje daug kam kyla kontraversiškų minčių. Kaip ten dirba žmonės, jei VšĮ nesiekia pelno? VšĮ, kaip ir bet koks kitas juridinis asmuo gauna pajamas. Atmeskime išlaidas ir gausime pelną. Iš pelno galima samdyti tam tikrus darbuotojus – buhalterius, teisininkus, projektų vadovus, renginių organizatorius ir t.t. Jiems sumokamas normalus atlyginimas, jei taip numatyta VšĮ steigimo dokumentuose. Tokiu būdu samdyti galima direktorių iš dalininkų tarpo, nors premijų mokėti negalima, tik atlyginimą. Dalininkams pelnas taip pat nedalijamas. Visas pelnas turi būti investuojamas į numatytą veiklą, kuri apibrėžiama VšĮ steigimo dokumentuose.

Nemažai renginių organizatorių renkasi viešąsias įstaigas, tačiau jie gali ir apsigauti. Imituodami, kad dirba visuomenės labui, jie greičiausiai suinteresuoti mažesniais pelno mokesčiais ir kitomis lengvatomis. Dėl šios priežasties VMI labai akylai stebi didesnius pelnus turinčias viešąsias įstaigas. Su UAB tokių problemų paprastai nekyla.

VšĮ yra ketvirta pagal populiarumo juridinių asmenų forma Lietuvoje. Populiariausių juridinių asmenų formų penketukas atrodo taip:

  1. Individuali veikla pagal pažymą;
  2. UAB;
  3. Mažoji bendrija;
  4. Viešoji įstaiga;
  5. Verslo liudijimai.

Į penketuką nepatenka Individualioji įmonė ir viso KŪB, TŪM, ŽŪB ir kitos formos.

VšĮ steigimas – gana nesudėtingas. Reikia surinkti keletą dokumentų, paruošti steigimo dokumentus ir pateikti viską „Registrų centrui“. Jei atrodo per painu, visada galima kreiptis į daugelį Kauno finansinių paslaugų įmonių, kurios padės įsteigti VšĮ už tam tikrą mokestį. Jis gana nedidelis, apie 180 eurų. VšĮ įsteigiama vos per savaitę, todėl veiklą pradėti galima labai greitai, jei turite specialią idėją ar projektą.

Kaune VšĮ yra tikrai nemažai, o tai rodo, kad žmonės supranta šios įstaigos svarbą ir tikslą – tarnauti visiems, šviesti, mokyti, gydyti, suteikti galimybes turiningai praleisti laisvalaikį.

Leave a Comment