Japoniški baldai – sveikatai ir harmonijai

Dabar jogų ir mankštų manija pasiekė tokią stadiją, kad jomis bandoma gydyti bet kokias ligas. Tai kitas radikalus požiūris, tačiau negalima atmesti mankštos naudos. Daugelį mūsų ligų sukelia baldai. Pagalvokite patys – sėdime ant neteisingo aukščio kėdžių, dėl ko kūprinamės, gulime ant per minkštų lovų, kuriuose knibždėte knibžda bakterijų ir kitų ligų sukėlėjų. Laisvalaikį leidžiame pusiau gulomis įvirtę į fotelius ar minkštas lovas – auginame riebalą. Baldai kalti dėl 100 ligų. Ką daryti?

Atsigręžkime į japonų civilizaciją ir jų pasiekimus. Tai ilgaamžiškiausia tauta pasaulyje. Ilgai jie gyvena dėl žuvies ir kitų jūros gėrybių suvartojimo. Bet tai tik dalis tiesos, nes sumo milžinai taip pat maitinasi žuvimi ir yra tikri lašinių kalnai. Japonų baldai yra skatinantys mankštas ir fizinį aktyvumą.

Netikite? Ar esate matę japonišką kėdę? Ne? Nepatikėsite, bet ji neturi kojų. Dauguma japonų nenaudoja kėdžių iš viso. Pasideda pagalvėlę ant grindų, sukryžiuoja kojas ir sėda prie nedidelio stalo nedidelėmis kojomis. Pabandykite sukryžiuotomis kojomis vos ne lotoso poza pasėdėti 2-3 valandas… Jokios mankštos nebereikės. Tai sunku. Organizmas turi būti pakankamai stiprus, kad tai atlaikytų.

japoniski baldai

Japoniška lova taip pat yra žemutė. Tai tiesiog medienos stačiakampis ant grindų, o ant jo padėtas čiužinys. Dar vienas japoniškas „išmislas“ – futonas. Sulankstomas čiužinys, kurį galima patiesti kaip lovą, fotelį ar sėdmaišį. Labai praktiškas išradimas. Ar ilgai miegosite tiesiog ant grindų? Gydytojai pataria miegoti ant kieto paviršiaus, kai turite problemų su nugara, išvaržų, ar jūsų stuburas krypsta. Japonams tai natūralus būdas išsimiegoti, o mums – egzotika.

Net valgydami japonai degina kalorijas. Pabandykite lazdelėmis paimti daugybę patiekalų – paskaus rankos. Jiems tai natūralu. Jie nekiša visko į burna dideliais gabalais, o valgo po nedaug. Sotumo jausmas ateina ne iš karto, todėl mes linkę prisikišti skrandį, o japonai suvalgo mažiau.

Japoniški baldai primena mums, kad mankštą reikia atlikti kiekvieną dieną, bet kurioje buitinėje situacijoje. Aišku, jie tai daro nuo mažumės, todėl senatvėje jiems kur kas lengviau. Jie sveikesni už mus, nes gyvena tokioje aplinkoje, kur judėjimas yra natūralus dalykas.

Virtuvės erdvėje vietą atranda skandinaviški baldai

Kuriant virtuvės interjerą, visuomet norisi, kad joje būtų ne tik patogu ir erdvu, tačiau ir jauku. Ne retai virtuvė tampa ne tik maisto ruošos vieta, bet ir patalpa, kurioje maloniai leidžiamas laikas, pusryčiaujama, vakarieniaujama ar tiesiog bendraujama. Kuriant šiuolaikinius namus, interjero specialistai pastebi, jog vis dažniau lietuvių virtuvėje vietą randa skandinaviški baldai. Kuriant tokio tipo virtuvę, dažniausiai naudojami keli pagrindiniai skandinaviškai virtuvei būdingi principai.

Balta balta, kur dairais

Išskirtinis skandinaviškosios virtuvės stiliaus bruožas – baltos sienos. Baltas ar labai šviesaus tono sienas rasite kone kiekviename kataloge, pristatančiame skandinavišką stilių ir skandinaviškų baldų pasirinkimą virtuvei. Baltos sienos – puiki detalė, padedanti sukurti virtuvei didesnės erdvės pojūtį ir paverčianti virtuvę jaukia ir malonia vieta. Dažniausiai skandinavai teigia, jog jų stiliaus patalpa turi būti ne tik funkcionali, bet ir graži, įėjus į ją, norisi sustoti ir pasigrožėti. Baltos sienos virtuvėje atlieka būtent grožio ir estetikos funkciją.

Virtuvės stalas ar sala?

Dar vienas labai ryškus skandinaviškos virtuvės išskirtinis bruožas – nedidelis staliukas arba salelė. Skandinaviški baldai virtuvėje turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir būti funkcionalūs, todėl labai dažnai taupant vietą skandinaviško stiliaus virtuvėje pamatysime ne didžiulį valgomąjį stalą, kaip įprasta baltiškajame interjere, o nedidelį staliuką arba dar dažniau – estetiškai suformuotą salelę. Tokio tipo valgomojo vieta atlieka kelias funkcijas, nes ji skirta ne tik valgymui. Salą virtuvėje galima taip pat naudoti maisto ruošoje, ypač jei virtuvėje nėra labai daug vietos, be to, tai puiki vieta serviravimui ar degustacijoms.

Medis ir baldai

Dažnai kuriant skandinavišką interjerą naudojami medžio baltai, tačiau virtuvėje tai dar svarbesnės detalės. Dažniausiai virtuviniai skandinaviški baldai neapsieina be medienos detalių. Tai ypač svarbu renkantis kėdes virtuvėje. Dažniausiai skandinaviškoje virtuvėje rasite aukštas, baro tipui priskiriamas kėdes kiaušinio arba gulbės formos, kurios pakeltos grakščiomis medienos kojomis. Čia vyrauja riešuto spalvos detalės, suteikiančios puikų kontrastą baltoms virtuvės sienoms ir šviesiems skandinaviškų baldų paviršiams. Siekiant įnešti dar daugiau natūralumo į virtuvę, ne pro šalį pasirūpinti ir gyvomis dekoracijomis – gėlėmis ar prieskoniais ant palangės bei spintelės.

 

Biuro baldų gamyba ir produkcijos pasirinkimo kriterijai

Darbe praleidžiame didžiąją dienos dalį, todėl vertiname patogumą ir mūsų poreikius atitinkančias darbo sąlygas. Kiekvienas darbdavys, siekdamas generuoti našiausiais darbo rezultatais, turi pasirūpinti darbuotojų komfortu – tik ergonomiška, tinkamai suplanuota ir konkretaus žmogaus ūgį atitinkanti darbo vieta padės siekti užsibrėžtų tikslų. Nepatogūs, judesių ir veiksmų laisvę ribojantys baldai mažina motyvaciją ir trukdo susikaupti. Be to, žmogaus fiziologinių reikalavimų neatitinkantys baldai kelia pavojų sveikatai.

Baldų gamyba yra nuolatos auganti, modernius sprendimus siūlanti ir sparčiai tobulėjanti pramonės sritis, teikianti visus darbuotojų poreikius atitinkančius gaminius. Biuro baldams naudojami novatoriški dizaino sprendimai ir aukštos kokybės medžiagos. Tiesa, didžiausio palankumo sulaukia natūralios medienos gaminiai, atitinkantys svarbiausius biuro interjero standartus.

Biuro baldų gamyba siekia įgyvendinti ergonomikos standartus, t. y. padėti darbuotojams dirbti produktyviai, nejaučiant nuovargio nugaros, rankų ar kojų srityse. Biuro baldų pagrindą sudaro stalai ir kėdės. Svarbiausias minėtųjų gaminių atrankos kriterijus yra jų atitikimas konkretaus darbuotojo ūgiui, todėl finansiškai naudingiausias sprendimas – reguliuojamo aukščio stalai ir kėdės, galintys prisitaikyti prie individualių darbuotojo poreikių. Negalima pamiršti ir spintelių bei lentynėlių svarbos – darbuotojui būtina erdvė daiktams susidėti. Tyrimai įrodė, kad kuo daugiau daiktų laikoma ant darbinio stalo, tuo prastesnius darbo rezultatus generuoja dirbantysis.

Biuro baldai ne tik didina rezultatus, bet ir reprezentuoja įmonę, t. y. kokybiški baldai įrodo, kad įmonė rūpinasi darbuotojais ir vertina kokybę. Baldų gamyba dirba su įvairiomis medžiagomis, apimančiomis natūralią medieną, stiklo ir metalo gaminius. Tiesa, vertinant baldų paklausą, išskiriama medžio ir metalo produkcija, puošianti daugelio Lietuvos įmonių biurus. Tai vienas ekonomiškiausių sprendimų, užtikrinantis estetiškai patrauklų vaizdą ir atitinkantis darbuotojų poreikius.

Planuojant biuro patalpas, svarbų vaidmenį atlieka bendrasis biuro erdvės panaudojimas, t. y. darbdavys rūpinasi ne tik biuro baldų ergonomiškumu, bet ir atskiro darbuotojo asmeninės erdvės poreikiais. Vienas svarbiausių niuansų – darbuotojai negali sėdėti veidu vienas į kitą, kadangi jausis nepatogiai, bus įsitempę, o nuolatinė įtampa taps konflikto priežastimi. Dirbantysis privalo turėti pakankamai erdvės prieš save, dešinėje ir kairėje – kampe sėdintys darbuotojas jausis nelaimingas. Žinoma, išspręsti biuro planavimo klausimus nėra lengva, jei dirbama mažoje erdvėje. Tokiu atveju būtina kalbėtis su kiekvienu darbuotoju atskirai, įsiklausant į individualius jo poreikius ir pageidavimus. Jei biuro patalpos didelės, būtina įrengti pertvaras, kurios sumažins triukšmą ir saugos asmeninę darbuotojo erdvę. Nereikėtų pamiršti, kad našiausius darbo rezultatus gali užtikrinti tik intensyvus darbas su reguliariomis pertraukomis, todėl rekomenduojama pagalvoti apie poilsiui skirtą zoną, kurioje darbuotojas galės išgerti kavos ar pasikalbėti su kolegomis.