Elektriniai radiatoriai: ne taip brangu ir pavojinga, kaip iki šiol galvojote

elektriniai radiatoriaiNedaug beliko tos vasaros: žiūrėk tuoj papūs vėsus rudens vėjelis ir teks pradėti dairytis šiltesnių rūbų. O, temperatūrai nukritus dar žemiau, ir su nekantrumu laukti, kada prasidės centralizuoto šildymo sezonas mieste. Tik nereikia pavydėti tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose ir oro temperatūrą gali reguliuoti kada tik panorėję. Elektriniai radiatoriai, leidžiantys pasiekti komfortišką temperatūrą namuose, jūsų laukia įprastose bei elektroninės parduotuvėse – tereikia išsirinkti.

Elektriniai radiatoriai nuo seno susiję su dviem nerimą keliančiomis temomis – elektros sąnaudos bei saugumas. Ar žmonės nuogąstauja be reikalo?

Šildymo išlaidos. Tarybinius laikus menantys elektriniai radiatoriai gal ir buvo besočiai elektros energijos rijimo atžvilgiu, tačiau šiandien, modernėjant technologijoms, pirkėjas gali įsigyti labai ekonomišką prietaisą. Pasak specialistų, patalpų šildymas elektriniais radiatoriais gali būti net pigesnis už dujinį.

Įsitikinkite, jog norimas radiatorius turi įmontuotą termoreguliatorių. Šio techninio sprendimo dėka, radiatorius, pasiekęs jūsų nustatytą temperatūrą (priklausomai nuo konkretaus modelio, gali būti dienos, nakties, savaitės režimai ir panašiai), automatiškai išsijungia ir vėl įsijungia tik tada, kai patalpa atvėsta. Tai užtikrina, jog namuose visada būtų optimali termperatūra, bei apsaugo nuo elektros energijos švaistymo ir nereikalingų papildomų išlaidų.

Saugumas. Su elektros instaliacijos gedimais susiję daugybė gaisrų bei kitų traumų, turinčių liūdnas pasekmes, tad nieko keisto, jog kai kuriuos žmones elektrinis radiatorius baugina. Siekiant apsidrausti nuo galimų nelaimių:

  • įsitikinkite, jog bendra elektros instaliacija namuose yra tvarkinga, o visi laidai nepažeisti;
  • apžiūrėkite, ar nepažeistas radiatoriaus maitinimo laidas;
  • pirkdami elektrinį radiatorių, įsitikinkite, ar jame įmontuotas specialus perkaitimo sensorius, išjungiantis radiatorių šiam pasiekus per aukštą temperatūrą.
  • namuose zujantis vaikas ar naminis gyvūnas – papildomas rizikos faktorius, kurį turėtumėte įvertinti perkant radiatorių: vienas neatsargus judesys ir, žiūrėk, radiatorius jau guli ant šono. Kai kuriuose radiatoriuose yra įmontuoti jutikliai, išjungiantys prietaisą tada, kai jis pakeičia kryptį ar nukrenta
  • Savaime suprantama, jog elektrinį radiatorių turėtumėte statyti laisvoje erdvėje, atokiai nuo daiktų, galinčių įkaisti ir užsidegti (baltai, užuolaidos, rūbai ir kita).

Leave a Comment